U subotu 22.ožujka 2025. godine u ranim jutarnjim satima članovi župnog zbora krenuli su na hodočašće u Boku kotorsku. Polazak je bio ispred župne crkve, a na put je krenulo 20 članica. Putovanje je bilo ugodno i trajalo je oko 5,5 sati uz dva kratka zaustavljanja. Prvo
odredište bio je Herceg Novi. To je jedan od ljepših gradova u Crnoj Gori. Herceg Novi je grad koji uistinu ima što ponuditi, od prelijepih vrtova s raznim vrstama
biljaka i cvijeća do povijesnih znamenitosti kao i sakralnih objekata. To je grad s dva glavna trga gdje se prožimaju različite priče o prošlosti. Sve dojmove i zapažanja upotpunila nam je turistička vodičica Alma koja nam je sve do u sitne detalje objasnila. Herceg Novi nam je bio posebno zanimljiv jer je to i rodni grad svetog
Leopolda Bogdana Mandića. Na samoj obali mora podignut je i spomenik hrvatskom i bosanskom kralju Tvrtku Kotromaniću, osnivaču Herceg Novog. Sljedeće odredište bio je maleni gradić Perast iz kojega smo brodicom otišli u čuveno svetište Gospe od Škrpjela. To je crkvica na otočiću koju su izradili mještani, kao i
samu crkvicu kao svoj zavjet. Teško je riječima opisati ljepotu te crkve i muzeja. Crkva je puna zavjetnih darova, većinom pomoraca i njihovih obitelji. U popodnevnim  satima stigli smo u Budvu, grad s puno povijesnih znamenitosti kao i modernih hotela, trgovina… Ipak, posebnu čar tom gradu daje stari dio grada smješten na obali mora, a opasan zidinama. Bili smo na večernjoj misi u crkvi svetog Ivana Krstitelja i to nas je duhovno osnažilo. U Budvi smo i prenoćili. Sljedeće jutro uz pratnju vodičice Marijane krenuli smo u obilazak grada Kotora i na misu u Katedralu svetog Tripuna, zaštitnika Kotorske biskupije. Mjesni župnik nam je izrazio dobrodošlicu i uputio nas u razgledavanje katedralnog muzeja koji je uistinu veličanstven. Iz Kotora smo krenuli prema Cetinju, službenoj prijestolnici i povijesnom središtu Crne Gore Tamo smo posjetili mjesnu crkvu svetog Antuna, srdačno su nas ugostile časne sestre koje djeluju u župi. To je njima , a i nama bio dirljiv susret.
U Cetinju smo posjetili i pravoslavni manastir koji je također bogat ikonama i moštima ( moćima) svetaca. Nakon razgledavanja Cetinja, krenuli smo k primorju,
točnije u malen, ali prelijep gradić Tivat. Nakon obilaska Tivta trajektom smo krenuli prema Herceg Novom, a odatle kući. Bilo je to jedno jako zanimljivo i poučno putovanje u jednoj prelijepoj zemlji. (M. Škondro).